Ponuka masáží "vyberte si alebo vyberieme spolu"

 
Klasická masáž

Patrí medzi manuálne relaxačné techniky, ktoré odstraňujú svalovú únavu, ochabnutosť, stuhnutie a bolestivosť svalov, navodzuje celkové uvoľnenie a pohodu. Pri masáži sa používajú výdatnejšie a tvrdšie hmaty. Uvoľňuje kožné napätie, prekrvuje kožu a svaly, zlepšuje výživu tkanív a odstraňuje bolesť. Je vhodná takmer pre všetky ochorenie pohybového aparátu, poúrazové stavy alebo pri rekonvalescencii. Účinky: uvoľnenie bolesti a stuhnutosti svalstva, zmierňuje bolesti hlavy, potláča migrény, celkovú únavu, stres, má vysoký regeneračný účinok, zlepšuje prekrvenie, posilňuje imunitný systém.

Športová masáž

Športová masáž je upravenou formou klasickej masáže. Medzi zásadné rozdiely patrí prioritné zameranie masáže na svalové skupiny zaťažované pri konkrétnom športovom výkone. Doporučuje sa pred i po športovom výkone. Účinne prispieva k rýchlej regenerácii svalstva a jeho uvoľneniu. Stimuluje prekrvenie tela, t.j. prívod kyslíka a živín do tkanív, pomáha odstrániť splodiny látkovej premeny, pozitívne ovplyvňuje svalové napätie, pohyblivosť kĺbov, pozitívne pôsobí na nervový systém a psychické rozpoloženie. Taktiež pomáha pri zvyšovaní výkonu a stabilizácii výkonu, prípadne k odstráneniu problémov, ktoré vznikli v súvislosti s prevedením športového výkonu. Pri tejto masáži sa používajú hlbšie hmaty v rýchlejšom prevedení ako pri klasickej relaxačnej masáži. Účinky: regenerácia svalových tkanív, zvýšenie prekrvenia pokožky a podkožných tkanív, podporuje činnosť lymfatického a cievneho systému, zmierňuje bolesti pohybového aparátu, zvyšuje výkonnosť, je ideálnym doplnkom k pravidelnej telesnej aktivite.

Manuálna lymfodrenáž

Lymfatická ručná masáž (manuálna lymfodrenáž) je masážna technika, kde sa jemnými, pomalými a presne definovanými ťahmi, hmatmi a tlakom pôsobí na povrch tela, čím sa aktivuje pohyb lymfy v lymfatických cievach, ktoré odvádzajú lymfu do zberných lymfatických uzlín. Lymfa je telová tekutina, ktorá prúdi v lymfatických cievach a kapilárach. Nakoľko sú lymfatické cievy oveľa užšie ako cievy krvné, je pohyb lymfy často spomalený. Lymfatický obeh odvádza z tkanív nahromadenú vodu, produkty metabolizmu, cudzorodé a škodlivé látky, ... a vracia ich do krvi, čím dochádza k zmenšeniu opuchov a telesného objemu vôbec, ako aj k celkovému prečisteniu organizmu. Lymfatické uzliny filtrujú toxíny a cudzorodé látky, uvoľňujú biele krvinky do krvného obehu, a tým aktivujú imunitný systém.

Reflexná masáž

Ide o formu špeciálnej reflexnej terapie, pri ktorej sa liečebný zásah vykonáva predovšetkým cestou nervových spojov a zakončení v oblasti zvolených reflexných oblúkov. Je to v princípe manuálny liečebný zásah na povrchu tela v miestach ochorením vyvolaných reflexných zmien, pričom sa vyhľadávajú miesta so zmenenou citlivosťou kože. Je vhodná pri bolestiach z krčnej chrbtice, kĺbov, pri iných funkčných bolestiach, pri migrenóznych bolestiach hlavy, pri neurocirkulačnej slabosti a pri vazoneurózach. Reflexná masáž je obvykle lekárom predpisovaná pri nasledovných stavoch: reflexná masáž chrbta v horných segmentoch hrudnej chrbtice, masáž šije a krku a reflexná masáž bedrových a dolných hrudných segmentov. Reflexná masáž tiež zlepšuje funkcie vnútorných orgánov, hormonálne funkcie, funkcie nervových buniek a prekrvenie rúk a nôh. Je vhodná pri ochoreniach srdca, dýchacieho aparátu, žalúdka, tenkého a hrubého čreva, taktiež pri gynekologických, neurologických, cievnych a reumatických ochoreniach, pri pooperačných a poúrazových stavoch, ale aj ako prevencia. Okrem lokálnych pocitov môže u pacienta vyvolať i vzdialené pocity a reakcie, napríklad búšenie srdca, krátky dych, bolesť brucha, potenie sa a pocit náhlej únavy. Z tohto dôvodu je vhodnejšie jej naordinovanie lekárom. Kontraindikáciami reflexných masáží su stavy, ktoré vyžadujú absolútny pokoj, horúčkovité a infekčné choroby, akútne zápaly a plesňové ochorenia kože. Nie je vhodná pri cukrovke, krčových žilách, počas tehotenstva, pri diagnostikovaných nádorových ochoreniach. Povzbudením činnosti niektorých orgánov môže prísť subjektívnym nepríjemným reakciám, ktoré však pozvoľna odznejú (nevoľnosť, bolestivosť v chorom orgáne, ...). Súčasná kombinácia reflexnej masáže s klasickou masážou je nevhodná.

  • Doporučenia "pred masážou" +

    Pred masážou je vhodné sa osprchovať, v mojom salóne samozrejme máte možnosť túto službu v rámci masáže využiť.Aspoň hodinu pred masážou nejedzte ťažké jedlá, vhodné sú iba ľahšie jedlá (ovocie, zelenia, ...).Nepite žiadne alkoholické nápoje, ani nápoje s obsahom kofeínu.Pred masážou je vhodné odložiť všetky šperky (retiazky, veľké prstene, ...).Vypnite si mobilný telefón, chcete predsa relaxovať.Vyzlečte sa do spodného prádla, počas masáže sa nemasírovaná časť tela zakrýva - budete sa cítiť príjemne.Nezabudnite mi pripomenúť, pokiaľ trpíte nejakým ochorením, či alergiou.
  • Doporučenia "počas masáže" +

    Ujasníme si, čo Vás trápi, na ktorú časť tela sa mám zamerať, preferujem individuálny prístup, každý klient dostane masáž "na mieru". Nezabudnite mi pripomenúť, pokiaľ trpíte nejakým ochorením, či alergiou. Pokiaľ Vám počas masáže bude nejaký hmat nepríjemný, oznámte mi to ihneď, nečakajte, až masáž skončí. Počas masáže pravidelne a voľne dýchajte.
  • Doporučenia "po masáži" +

    Je dôležité, aby ste dodržiavali pitný režim, je potrebné vypiť aspoň niekoľko pohárov čistej vody. Dbajte na dostatočný tepelný komfort, aby nedošlo k podchladeniu uvoľnených svalov.
  • 1
S mojou vášňou pre detaily a chuťou pracovať spolu vytvoríme pohodu, ktorá lieči a pomáha.

Masáž je najstarší prirodzený spôsob liečby, nabudí imunitný systém, vráti Vám stratenú silu, odstraňuje stres i svalové napätie.

"Najväčšou chybou lekárov je, že sa usilujú liečiť telo bez toho, aby liečili dušu. Pritom duša i telo sú jedno. Nemožno ich liečiť oddelene." (PLATÓN)